Деолігархізація і демонополізація: експерти доопрацьовують Новий економічний курс

У Києві відбулося друге засідання робочої групи «Інституційні зміни: перехід до соціальної ринкової економіки, демонополізація та сприятливий бізнес-клімат».

Захід пройшов у межах доопрацювання «Нового економічного курсу України», який ініціювала и !– /wp:paragraph –>

«Всі ми розуміємо, що система «дихає на ладан», олігархи у цій системі грають ключову роль, але не у всіх є чітке розуміння того, як їх деактуалізувати і як здійснити перехід до іншої державної и та суспільства найбільш безпечним, раціональним і правильним шляхом», – наголосив під час засідання його модератор, співзасновник Українського інституту майбутнього (UIF) Юрій Романенко.

На переконання експертів, кланово-олігархічний устрій, а також монополізація ключових секторів і товарних ринків блокує потенціал для розвитку економіки країни і перешкоджає поширенню інновацій та розкриттю творчого потенціалу людей.

Як зауважила доктор економічних наук, професор Києво-Могилянської академії Зоя Борисенко, для усіх підприємців мають бути рівні умови конкуренції, але підходити до цієї проблеми треба виважено. Насамперед, потрібно обмежити вплив олігархів на органи державp:p:paragraph –>

«Ми маємо розуміти, що терміни «деолігархізація» і «демонополізація» – це не означає руйнування усього бізнесу олігархів і цих усіх монопольних структур, яких у нас в країні величезна кількість. Ми маємо розробити такий механізм, щоб олігархи не впливали на рішення органів влади і щоб не було переваги їхніх підприємств. Те саме і щодо монополій – потрібне не руйнація, а саме обмеження їх ринкової влади шляхом допуску к»,исенко.

Економіст додала, що в умовах України – це розширення можливостей для малого і середнього бізнесу, який має «знаходити свої ніші у монопольних напрямках і працювали, створюючи конкурентне середовище».

«Уся Європа нині завішана гаслами «підвищення конкуренції» і «перехід до інновацій». Інновації, інновації і ще раз інновації. Інновації виникають тоді, коли є конкуренція. Нема конкурен –ономічних наук, екс-міністр економіки України Володимир Лановий.

Нагадаємо, з метою вдосконалення і доопрацювання «Нового економічного курсу України», який ініціювала Юлія Тимошенко, у листопаді було створено онлайн-платформу, яка залучила до широке коло експертів і громадських діячів, політиків і вчених.

За підсумками установчої зустрічі було сформовано 15 робочих груп, одна з яких повинна спрямовувати свої зусилля на розробку стратегічного курсу з демонополізації економіки та вдосконалення інституційного середовища.

<
Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко перемагає на виборах президента, – дані анкетування 2,5 млн українців

Юлія Тимошенко перемагає на виборах президента, – дані анкетування 2,5 млн українців

Юлія Тимошенко до Дня українського добровольця: Ви врятували країну

Юлія Тимошенко до Дня українського добровольця: Ви врятували країну

Юлія Тимошенко: Провокації Адміністрації президента досягли апогею

Юлія Тимошенко: Провокації Адміністрації президента досягли апогею

Календар новин
Травень 2019
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31