«Батьківщинівці» та фермери Рівненщини підтримують мораторій на продаж землі

25 Квітня 2017

11:55

«Батьківщинівці» та фермери Рівненщини підтримують мораторій на продаж землі

Громада Рівненщини готується до проведення Всеукраїнського референдуму із заборони продажу землі сільськогосподарського призначення.

Про це на прес-конференції в Рівному заявили керівник обласної парторганізації ВО «Батьківщина» Микола Кучерук та заступник голови обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників Олег Поліщук.


Як повідомляє прес-служба обласного партійного осередку, обоє вони є учасниками ініціативної групи з проведення референдуму.

«Хочемо, щоб усі люди мали можливість сказати своє слово з приводу продажу земель сільськогосподарського призначення. Скажімо, як у Швейцарії, де місцеві жителі часто демонструють свою позицію на референдумах, – зазначив Микола Кучерук. – Тим більше, що земля для українців – це не просто товар, а спосіб існування, наша незалежність, наша годівниця. Це те, що повинні залишити своїм дітям».

Фермер із села Посягва Гощанського району Олег Поліщук побоюється, що він та його колеги взагалі втратять можливість працювати на землі.


«Продати землі – це продати територію, а отже, втратити незалежність, – вважає він. – Сценарій продажу українських земель готували давно, все-таки у нас – 1/4 чорноземів світу. Коли долар виріс із 8 до 28 гривень, одразу дружині сказав, що землю продавати збираються. Люди в один день стали біднішими в кілька разів, а банку землі немає, безлад у кадастрі».

За словами Олега Поліщука, нація має вирішити на референдумі, продовжити мораторій на продаж землі чи ні.


«Нам потрібно пояснювати людям, чим загрожує відкритий ринок землі. Ми пам’ятаємо, коли гуртожитки продавали приватним структурам разом із людьми. Так само нас можуть продати разом із селами», – наголосив заступник голови Рівненської обласної Асоціації фермерів та приватних землевласників.


Нагадаємо, Рівненська облрада 17 березня звернулася до Президента України, Верховної Ради та Кабміну з вимогою не скасовувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Коментарі


У блозі поки немає повідомлень