Альтернатива згубним Мінським домовленостям є, – експерт оцінив план Тимошенко

Останніми днями Україна опинилася в епіцентрі світового порядку денного, однак результати зустрічей високопосадовців передбачають примус виконувати Мінські угоди, які перетворять Україну на гібридну державу. Цього можна було б уникнути, якби свого часу влада використала «мирний план» Тимошенко.

Про це пише політолог Андрій Золотарьов у своєму блозі на Site.ua.

«Все зводиться до того, що Росія руками Заходу хоче примусити Київ до виконання «Мінську», який перетворить Україну на гібридну державу, частина якої буде економічно й політично підконтрольна Росії. Залякати та примусити до «Мінських угод» у російському баченні – це тактичний план Кремля», – переконаний експерт.

 Він пояснив, що РФ має намір посилити тиск на українську владу, змусити визнати легітимність ОРДЛО, а потім внести поправки до Конституції України щодо «особливого статусу» Донбасу. Після цього, за прогнозами Золотарьова, політичний контроль Кремля над усією Україною стане питанням часу.

«Нинішня ескалація і сама можливість шантажу України є прямим наслідком укладених Порошенком Мінських домовленостей», – доходить висновку політолог.

За його словами, колишній президент загнав підписаними угодами Україну в пастку, про що з самого початку попереджала Юлія Тимошенко. Лідерка «Батьківщини» свого часу публічно боролася проти них, наголошуючи, що такі умови неприйнятні для України й українців, і наполягала на необхідності виконання Будапештського меморандуму.

«Зараз, коли згубність Мінських угод є очевидною, варто дослухатися до того, що пропонувала Юлія Тимошенко, відкинувши упередження та внутрішньополітичні розбіжності. Бо вона виявилася єдиним політиком, який від самого початку виступав противником і пропонував інший шлях мирного врегулювання та відновлення цілісності країни на основі Будапештського меморандуму», – вважає Золотарьов. 

Експерт сподівається, що Будапештський меморандум може стати тією точкою опори, спираючись на яку Україна вийде з «мінської пастки» та забезпечить вхід у нову геополітичну реальність.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко застерегла владу від втілення Мінських угод, назвавши їх державною зрадою. Вона також закликала використати надані Будапештським меморандумом гарантії, які допоможуть організувати дієві переговори, а також створити Уряд національної єдності, що зміцнить державу зсередини.

https://site.ua/andrew.zolotaryov/rossiya-rukami-zapada-xocet-prinudit-kiev-k-vypolneniyu-minska-i0ewzg9

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Календар новин
Березень 2023
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31