«Батьківщина» не дозволить «Нафтогазу» розкрадати державні кошти та міжнародну допомогу

Команда «Батьківщини» продовжила вивчення непрозорої схеми фінансування закупівлі блакитного газу і має обґрунтовані підстави вважати, що НАК «Нафтогаз» вводить в оману уряд, парламент і міжнародних партнерів. Щоб розібратися у ситуації, треба терміново провести узгоджувальну нараду.

Про це йдеться у листі лідерки партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука.

Вона нагадала, що НАК «Нафтогаз» пояснював потребу у наданні компенсації із державного бюджету обсягом 150 мільярдів гривень необхідністю закупити близько 6 мільярдів кубометрів імпортованого природного газу.

«Оскільки фінансування компенсацій, визначених законопроєктом №7427 пропонується здійснювати за рахунок отриманої міжнародної допомоги, виникає необхідність підтвердження країн-донорів до готовності надавати таку допомогу на зазначені цілі», – вважає Юлія Тимошенко.

Водночас Голова партії «Батьківщина» навела опубліковану в ЗМІ інформацію, яка свідчить, що «Нафтогаз» вважає «найбільш прийнятним варіантом» фінансування придбання імпортованого природного газу шляхом збільшення статутного капіталу компанії.

«Такі ініціативи компанії повністю заперечують необхідність отримання компенсацій з державного бюджету, визначених законопроєктами №7427 та №7429. Адже не можуть існувати одночасно і 150 мільярдів гривень видатків з бюджету на компенсацію, і ще 150 мільярдів гривень на збільшення статутного капіталу НАК «Нафтогаз», – наголосила Юлія Тимошенко.

Саме для того, щоб детально розібратися в ситуації, вона ініціює експертну зустріч із залученням представників офісу президента та посольств «Великої сімки», народних депутатів, урядовців і незалежних експертів.

Нагадаємо, фракція «Батьківщина» розкрила непрозору схему «Нафтогазу» щодо фінансування закупівлі природного газу на наступний опалювальний сезон і завадила розкраданню 264 мільярдів бюджетних гривень, відправивши законопроєкт №7427 на повторне друге читання.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Календар новин
Березень 2023
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31