Олексій Рябчин: Секретність навколо траншу МВФ дає підстави сумніватись в прозорості процесу

Секретність навколо чергового траншу викликає сумніви, чи були дотримані національні інтереси у відносинах з МВФ. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в ефірі програми «Чорне дзеркало» на телеканалі «Інтер».

Секретність навколо чергового траншу викликає сумніви, чи були дотримані національні інтереси у відносинах з МВФ.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Рябчин в ефірі програми «Чорне дзеркало» на телеканалі «Інтер».

«Пам’ятаю, як я і мої колеги, щойно ставши народними депутатами, ходили до Мінфіну і вивчали драфт документу щодо тодішнього траншу. Нам це було необхідно як парламентарям, щоб мати можливість кваліфіковано звітувати перед виборцями, доносити до людей інформацію про свою роботу. Якщо є секретність – немає підзвітності, якщо немає підзвітності – є підстави сумніватись в прозорості процесу», – заявив політик.

Вимоги до України від МВФ не змінились за останні три роки, і, насамперед, це вимоги до боротьби з корупцією.

«Антикорупційна реформа є першою вимогою Фонду і «Батьківщина» її підтримує. Але дивно, що минуло вже 3 роки після Майдану і ця вимога залишилась. Це свідчить про відсутність ефективних дій влади в цьому напрямку», – зауважив парламентар.

На думку Олексія Рябчина, інші вимоги МВФ не можуть бути прийнятими в сьогоднішніх реаліях.

«Батьківщина» не підтримує ні підвищення пенсійного віку, ні створення ринку землі, особливо доки в країні не подолана корупція. Згадайте, як було з приватизацією: в Польщі вона привела до розвитку бізнесу, в Україні – до олігархічної монополізації. Коли в аграрному комітеті Верховної Ради більшість складають аграрні барони, створення ринку землі під патронатом агрохолдингів, а не в інтересах селян та фермерів, може становити загрозу для національних інтересів України», – переконаний народний депутат.

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Календар новин
Квітень 2023
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30