Юлія Тимошенко закликала використати історичний шанс та перебудувати глобальну систему безпеки

Вільний світ має використати унікальний історичний шанс та сформувати нову безпекову архітектуру за принципом – ніхто не перебуває у безпеці, поки у безпеці не перебувають усі.

До цього закликала Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, виступаючи під час панелі «Обличчя Європи, що змінюється» на 26-му Щорічному урядовому круглому столі «The Economist» в Афінах.

Україну на заході представляли Юлія Тимошенко та Президент  Володимир Зеленський.

«Зараз обличчя Європи не змінюється, а визначається. Війна вимагає від Європи вирішити, яким далі воно буде. Це буде обличчя честі, свободи і європейських цінностей чи це буде обличчя толерування агресії, авторитаризму, війні? Варто уникнути спокуси розглядати цю жахливу війну як «ще одну кризу на периферії Європи, якою треба управляти». Я хочу чітко заявити – це буде великою помилкою!» – наголосила політик.

За її словами, подібне вже траплялося у 2008 році, коли росія почала війну і забрала 20% території Грузії, а також у 2014 році, коли путін анексував Крим і окупував частину Донбасу.

«Це, на мою думку, були втрачені можливості. Втрачені можливості оновити й перебудувати регіональний і глобальний миропорядок відповідно до нових реалій. Саме тому у всіх нас сьогодні є така унікальна можливість нарешті розпочати це робити. Ми маємо використати цей історичний шанс», – заявила Юлія Тимошенко.

На її переконання, фундаментальним принципом та організуючою ідеєю нової безпекової архітектури має стати принцип: «ніхто не перебуває у безпеці, поки у безпеці не перебувають усі». І це має стосуватися не лише військової складової, але й енергетичної, міграційної, інфраструктурної та інших вимірів безпеки.

Окрім того, Юлія Тимошенко зауважила, що в Європі де факто більше не залишилось «сірих зон» – вони зникли 24 лютого. Рішення про вступ Фінляндії та Швеції до НАТО лише підкреслює цю кардинальну зміну. Це також означає, що втрачають свою актуальність концепції «фінляндизації» або «мостів», або «буферних зон».

Вона також закликала на всіх міжнародних майданчиках – від Ради Безпеки ООН до Європейського Союзу – починати замінювати консенсусний принцип ухвалення рішень у сфері безпеки на принцип кваліфікованої більшості.

«Зло і «право сили» не можуть і надалі руйнувати країни й світ, зловживаючи правом вето», – резюмувала лідерка «Батьківщини».

Нагадаємо, 5-7 липня 2022 року у місті Афіни (Греція) Група «The Economist» у партнерстві з Центром європейських досліджень ім. Вільфреда Мартенса проводять 26-й Щорічний урядовий круглий стіл «The Economist», присвячений «антитезам, трансформації та досягненням у світі, що змінюється».

Голови держав, урядовці та лідери з усього світу вчергове зустрінуться в Афінах, щоб провести ще одну змістовну дискусію та обговорити важливі актуальні питання. Маючи відому репутацію щодо високої якості та редакційної доброчесності, «The Economist Group» має на меті представити високоякісну програму, яка дозволить провідним мислителям поділитися своїми передовими ідеями. Традиційно у щорічному діалозі беруть участь близько 1500 делегатів та відомих лідерів зі сфери уряду, бізнесу, фінансів, науки та медіа. «Батьківщину» на заході також представляє заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря.

Захід можна подивитися за посиланням – https://www.hazliseconomist.com/en/event/grt_2022/subpage/watch_live

Поділитися у соцмережах:

Останні новини

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко: Переговори щодо вступу України до ЄС мають розпочатись вже цього року

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з ексгенсеком НАТО

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Юлія Тимошенко зустрілася з Президентом Сенату Румунії

Календар новин
Березень 2023
пн
вт
ср
чт
пт
сб
нд
1
2
3
4
5
6
7
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31